Archive for the ‘168 hodin’ Category

Přímá volba prezidenta a zápisky z piety Václavu Havlovi – 168 hodin české politiky 50. týdne

Přímá volba prezidenta dostala zelenou Už se zdálo, že přímá volba prezidenta ztroskotá na neshodě, tak jak už se stalo několikrát za posledních 20 let. Nynější vláda si předsevzala, že příští prezident se bude volit přímo. Před nedávnem přišel do Poslanecké sněmovny návrh na přímou volbu prezidenta, který sice prošel prvním čtením, ale byly zde [...]

Proč je zhoršující se index vnímání korupce dobrou zprávou pro Českou republiku – 168 hodin české politiky 48. týdne

Před pár dny vyšla zpráva Transparency International, která mimo jiné uveřejňovala aktuální hodnotu indexu vnímání korupce v České republice. Index vnímání korupce (CPI) je měřen ve 183 státech světa. Hodnotí se vnímání korupce z pohledu obyvatel, kde nejhorší stav je 0 a nejlepší stav, tedy nejnižší vnímání korupce, je 10. Česká republika (ČR) se třetí rok po [...]

Rozpad koalice v Praze – dobrá zpráva nejen pro Pražany: 168 hodin české politiky 47. týdne

Rozvázání spolupráce pražské ČSSD s ODS byl riskantní krok, který se původním autorům nepovedl. Proto občany i představiteli stran kritizovaná a účelná koalice ČSSD a ODS v Praze vzala za své. Architekti původní koalice nepočítali s vervou primátora Svobody a chtěli ho nahradit. Zatím není známo kým, ale je jasné, že primátor Svoboda byl nepohodlný jak pro ČSSD, [...]

Pravice jásá aneb proč nezrušit KSČM – 168 hodin české politiky 46. týdne

Vždy se jednou za čas objeví snaha nějakého poslance, senátora anebo strany znovu otevřít otázku zákazu (pozastavení činnosti) komunistické strany. Pokus z poslední doby skončil dříve, než začal. Ministerstvo vnitra dostalo od vlády za úkol sesbírat materiály a důkazy, které by obstály v řízení pro pozastavení činnosti KSČM.

Hospodský hrubián Babiš aneb 168 hodin české politiky – 45. týden

Ani druhý listopadový týden nebyl chudý na politické události v naší zemi, nicméně všechny zastínil svým nedělním „výkonem“ v Otázkách Václava Moravce Andrej Babiš – nepolitický politik a protikorupční spasitel. Může člověk, který zbohatl na systému korupce a klientelismu v naší zemi kázat o morálce? Kde se vzala jeho aktivita a kam směřuje? Nad tím [...]

168 hodin české politiky – 44. týden

S příchodem nového pracovního týdne je tu opět naše pravidelné ohlédnutí za politickým dění v Česku týdne minulého 168 hodiny české politiky. Tentokrát se komentátor Ondřej Hubatka zaměří na průběh vládních reforem a jejich vnímání obyvateli a politickou budoucnost prezidenta Václava Klause.

168 hodin české politiky – 43. týden

Po prodlouženém dušičkovém víkendu je tu opět pondělí a s ním i pravidelný seriál shrnutí největších politických událostí posledních dní v České republice. Tentokrát se zaměříme na postavu Andreje Babiše a hrozící blížící se mezinárodní ostudu pro Českou republiku. Komentuje Ondřej Hubatka:

168 hodin české politiky – 42. týden

Čtyřicátý druhý týden v české politice tak, jak ho zachytil Ondřej Hubatka. Dění v tomto týdnu se točilo jednak kolem sjezdů obou největších pravicových stran, jednak kolem snahy o vyhlášení referenda o přijetí Eura ze strany ODS.

168 hodin české politiky – 41. týden

Se začátkem nového týdne je tu opět shrnutí těch nejvýznamnějších událostí z české politiky za týden uplynulý. Sledovali jsme pokračování vzniku nové strany Jiřího Paroubka a také situaci v české justici.

168 hodin české politiky – 40. týden

Po víkendu je tu opět naše týdenní shrnutí dění v české politice – 168 hodin české politiky 40. týdne. Ten se nesl v duchu tříštění české politické scény. Svůj odchod z ČSSD a založení strany nové představil Jiří Paroubek, rušno bylo i ve vládní ODS,  která vyměnila představitele ministerstva zemědělství. Aktuální dění glosuje Ondřej Hubatka.