Paroubkův trucpodnik aneb jak mě pražská politika z Beskydska nepálí (glosa)

Je okurková sezona. Jiří Paroubek si pro svůj záměr nemohl vybrat lepší období. V novinách celkem nic zásadního napsaného není. Není to vinou novinářů, ale zkrátka i vláda má prázdniny. Pomalu se stává trendem, že se bývalí předsedové sociálních demokratů vzhlíží v téže funkci, ovšem v jiné straně. Ještě štěstí, že si opravdu ne každý takovou stranu založí. No jen uvažte, co by nám asi mohla nabídnout strana Vladimíra Špidly anebo Standy Grosse, že?

Důchodce z Vysočiny si takový malý trucpodnik založil a do Poslanecké sněmovny se neprobojoval. Nyní budeme sledovat záměr Parobkův. Rozvíjejí se úvahy o tom, že ani jemu se nepodaří získat dostatek hlasů k tomu, aby mohl usednout v Poslanecké  sněmovně v novém dresu.

 
A když už jsme u těch dresů, jistě si budete pamatovat, když se Paroubek přímo vysmíval Zemanovi s jeho úmyslem. Rovněž tak si všichni budeme pamatovat, když od pultíku ve sněmovně právě Jiří Paroubek nešetřil ostrými slovy na adresu poslanců Pohanky a Melčáka, kteří „přeběhli“ a podpořili (několikrát) koaliční vládu vedenou Mirkem Topolánkem. Tak nejenže nám Jiří dělá to samé co Miloš, ale stejně se nebude chtít vzdát mandátu poslance. Pokud si tedy založí stranu, vystoupí ze soc. dem. a bude dále poslancem, nezařazeným.

 

Jsem na krátké dovolené u známých a příbuzných v kraji Petra Bezruče. Politika se tu řeší každým dnem. Je to kraj silně levicový a prosadit zde pravicové myšlenky není úkol jednoduchý. Vyslovovat zde jméno správce naší státní kasy je někdy až nebezpečné.

 

Dostali jsme se i ke komentáři na Paroubkův letní nápad s novou politickou stranou. Shodli jsme se na tom, že Slávek Sobotka přijde o nějaké ty hlasy a to bude tak vše. Někteří lidé možná tráví příliš mnoho času na slunci, což je v letošním létě vzácné. Takže se pan Paroubek asi také opaloval.

 

Poslední poznámku k tomu, kdo se také opaloval byla asi Jana Bobošíková, která pro dnešní deník Právo uvedla, že KSČM je stranou, která hájí národní zájmy tohoto státu. Tak zdař Bůh!

Bc. Marek Ouředník

(Foto : zdroj http://aTeo.cz )
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply