168 hodin české ekonomiky – 17.týden

168ekonomikaZkrácený 17. týden byl bohatý zejména na zveřejňování makroekonomických statistik a průzkumů. Ty představily ČNB, Svaz průmyslu a dopravy a Český statistický úřad. Ministerstvo průmyslu a obchodu naopak představuje strategii podpory investic.

Úterý 26. dubna 2011
Zahraniční obchod ČR se od roku 1989 zvýšil desetinásobně

Český statistický úřad vydal statistiku zahraničního obchodu České republiky v letech 1989 až 2009. Z těch vyplývá, že hodnota zahraničního obchodu naší země se od roku 1989 zvýšila desetinásobně. Většina českého exportu proudí do zemí Evropské unie, zejména do Německa.

Středa 27. dubna 2011
Česko chce přilákat nové investory, mění investiční pobídky

Další nástroj na přilákání investorů do země představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. To chce změnit systém udělování státních pobídek pro investory, kdy jako příklad je uváděno například prodloužení čeprání slevy na dani ze současných pěti let na deset. Cílem má být, jak už je v dnešní době trendem, přilákat investory s produkty s vyšší přidanou hodnotou.

Čtvrtek 28. dubna 2011
Česká ekonomika letos i příští rok poroste

Ministerstvo financí představilo výsledek pravidelného průzkumu prognóz bezmála dvou desítek odborných institucí. Na základě nich by měla česká ekonomika v letošním roce růst o dvě procenta a s výhledem na rok 2012 s růstem bezmála tří procent. Další roky mají být pro českou ekonomiku ještě příznivější.

Pátek 29. dubna 2011
Podle podnikatelů se byrokracie opět zhoršila

Vládě Petra Nečase se i přes proklamované sliby nedaří snižovat administrativní zátěž a zlepšovat tak prostředí pro podnikání. Z průzkumů Svazu průmyslu a dopravy mezi podnikateli vyplývá, že kvalita podnikatelského prostředí se za poslední tři roky v České republice zhoršila

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply