Michaela Slatinská: Vpřed buranství!!

O víkendu jsme si zvolili prezidenta. Zvolili jsme si hlavu státu, která nás má reprezentovat ve světě, hlavu státu, která má být obrazem lidu České republiky.

V přímé volbě prezidenta nastává okamžik, kdy se republika či kterákoliv jiná země, dělí na dva tábory. A tyto tábory proti sobě, řečeno s nadsázkou, válčí. Snaží se provádět negativní kampaň ke svému prospěchu a zdiskreditovat rivala.

Kampaň obou kandidátů byla však zcela opačná. Zatímco Bimbo z Vysočiny sázel na pomluvy, urážky a lži, Schwarzenbergova kampaň se snažila vynikat upřímností a slušností. Účinek si zhodnoťte sami. Oba kandidáti měli ale stejný záměr – předvést před lidem své klady a potlačit zápory ku prospěchu svému. Tato konfrontační kampaň ale bohužel na český lid působí téměř dokonale.

Zeman či Schwarzenberg – tato volba byla především volba dvou protipólů a zcela opačných hodnot.  Na jedné straně arogantní člověk se sklony k alkoholismu a stálý kritik všech kromě sebe sama a na straně druhé kultivovaný a slušný kníže.

Říká se, že národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. A my si ho opravdu zasloužíme. Po této volbě je jedna věc jasná – stále jsme se neoprostili od komunismu a jeho vlivu, který tu čtyřicet let panoval, stále jsme se nenaučili jednat sami za sebe, stále nejsme zodpovědní za své činy a to nejhorší je, že stále jsme političtí diletanti, kteří dovolí Zemanovi a jeho kumpánům se doslova „prolhat na Hrad“.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply