Nejčtenější noviny?

V České republice se vydává spousta odborných časopisů a poměrně inteligentních novin, ale i přesto jsou u nás nejčtenější a mezi lidmi nejpopulárnější noviny Blesk.

Člověk z vyšší intelektuální vrstvy dokáže jen stěží pochopit, co je na plátku jako Blesk tak přitažlivého a pro spoustu občanů tak zajímavého, že jsou schopni za to utratit takové množství peněz. Možná to je špína, která vyčnívá hned z titulní strany, nebo to je nahý zadek Ornelly Štikové, která je v typu těchto novin poměrně známá. Nebo to jsou drby a pomluvy, které vyzívají lidi ke koupi těchto novin a jeho následného podrobného zkoumání?

Lidé, kteří si tyto bulvární plátky kupují, jsou nejspíše lidmi bez vlastní fantazie, bez chuti změnit svůj život anebo ti, pro které je tento plátek poslední příležitostí k nahlédnutí do okolního světa.

Čtenáři bulváru snad naivně věří v autentičnost článků, které jsou zde publikovány. Tyto články, možná občas, mají menší reálný základ, ale ve většině případů jsou to jen lži a výmysly autorů.

Ovšem nechci tyto deníky pouze kritizovat a hanit, proto je mou povinností jednu věc vyzdvihnout – takhle dokonale denně lhát lidem, jako to umí například deník Blesk, a přitom být na nejvyšším postu v žebříčku vydávaných novin, neumí v České republice snad vůbec nikdo. Klobouk dolů.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Nejčtenější noviny?”

  1. Lukáš T. napsal:

    skvělý článek! přesně to vystihuje stav společnosti, jen samý pomluvy a podrazy, a o nic pořádnýho se nezajímáme :( …jsem rád že slečnu Michaelu v týmu IHEP a těším se na další její články! :)

  2. Katrinka napsal:

    výborně napsané, naprosto souhlasím, takový žvásty bych si nikdy nekoupila. Pokračujte ve psaní, paní Slatinská! ;)

  3. Kamil Kovanda napsal:

    dobré dobré, chválím téma i zpracování, sám se kolikrát pozastavuju nad tím, co lidi čtou a čemu věří, za co vlastně utrácí peníze, kterých maji podle nich pořád málo…uvítal bych ale taky podrobnější zamyšlení nad touto problematikou, třeba inspirace do budoucna ;)

Leave a Reply