Jak se z Facebooku stal hnůj

Když se před pár lety rozšířil internet i do těch nejvíce zapadlých obcí, rozšířila se i možnost využívat internet k věcem, které se dříve zdály nemožné.

Nejspíše to bylo dáno i počtem mladých nezletilých uživatelů, že největší rozmach zažila konverzace po internetu. Byl to absolutní boom. Něco nemožného. Lidé a mladiství nebyli odkázáni pouze na své mobilní telefony a posílání sms zpráv, mohli si pohodlně sednout k počítači a zapnout aplikaci jako ICQ, která jim umožňovala chatovat se svými přáteli a známými celé večery. Tento vynález navždy změnil svět. Lidé byli stále o krok napřed. Stále byli a vlastě stále jsou ve styku. K programům jako ICQ se přidal i program SKYPE, který umožňoval volání po internetu, samozřejmě zdarma. Na úkor těchto aplikací začali lidé postupem času ztrácet zájem například o psaní e-mailů.

S rozvojem komunikaci na internetu se začaly vytvářet stále nové a nové aplikace, nové seznamky a nové chaty pro nezadané, ale i pro ty zadané. Internet se pomalu začal ubírat jiným směrem a nabývat jiný rozměr. Začal se stávat komunikátorem.

To vše předpovídalo vznik obrovských sociálních sítí, které známe dnes. Především u nás se rozšířila stránka s názvem Facebook. Její možnosti ohromily snad každého. Dnes jsou na Facebooku miliardy uživatelů, tisíce firem nabízejících své produkty a spousta známých osobností propagujících své stránky. Z těchto lidí se skládá sociální síť Facebook.

Zpočátku se uživatelé Facebooku učili tuto stránku používat. Vkládali tam neuváženě své fotografie, své adresy, svá telefonní čísla a také své myšlenky. Spousta lidí byla nadšena z neomezených možností, které tato stránka přinesla.

Bohužel s postupem času se ze stránky, která mohla býti užitečná ve styku s přáteli a komunikací s nimi, stal totální hnůj. Její uživatelé nejenže přidávali své fotografie na veřejné zdi a hlavní stránky, ale začali využívat Facebook ke komunikaci k početnému publiku. Statusy typu „Nejdřív mysli!!! A až potom jednej!!!:(„ nejsou ničím výjimečným. Lidé začali vlastně používat Facebook jako svůj veřejný deníček, čímž velice klesla jeho úroveň.

Lidé začali nabývat potřeby sdělovat soukromé věci širokému publiku. Přestali skrývat své city a názory a začali je veřejně publikovat. Tímto začaly vznikat veřejné diskuze, ovšem nebyly to obyčejné diskuze, nýbrž hádky.

Díky Facebooku teď ví každý o každém. Ví, co měl k večeři, ví, na co se v televizi dívá a také ví, co ho zaujme.

Vznikem Facebooku se éra internetu dokonale změnila. Založit Facebook nebyla vůbec špatná myšlenka do té doby, než ji lidé začali zneužívat. Bohužel již není cesty zpět.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Jak se z Facebooku stal hnůj”

  1. Kamil Kovanda napsal:

    hlavně to nedávejte na facebook :D

  2. Lucinka napsal:

    proto jsem facebok dávno zrušila, už mě to sralo tam

  3. B.Neumann napsal:

    no, stručně shrnuto, jen tak dál…a ihep má nového redaktora? a kdy nám ho představíte? :)

Leave a Reply